Był sobie Blog

Blog. pl. Fajny był, przyjazny. Starzy blogerzy dobrze się w nim czuli, znali i poruszali. Byli pierwszą, starą gwardią. Dzisiaj mają po 50, 60 lat. Tworzyli zgrane, dobre paki. Blog miał świetne grafiki i przyjazny panel. Na blogu było jak w drugim domu. Gwarno. Kłóciliśmy się, romansowali, żalili, obgadywali,wariowali,było trochę jak w akademiku, jak na wsi za płotem, jak w bloku, jak w bulwarowej prasie i jak u cioci na imieninach, ale i jak u przyjaciółki na kawie.Politycznie i literacko też było.
Przyszedł młody wilk. Chciał udowodnić, że jest lepszy, niż stary wilk.
Zmienił wszystko.
Stara blogerka gudrun nie ma już listy swoich dawnych znajomych, przyjaciół i nieprzyjaciół, ale za to podglądanych z ciekawością blogerów.
Po zalogowaniu- a loguje się coraz rzadziej, bo na nowym blogu czuje się jak na orbicie, a nie jak na obcym lądzie nawet- szuka kilka minut jak dodaje się nową notkę, kiedyś to było oczywiste.
Teraz jedno jest pewne. Trzeba na maksa uważać, żeby się nie zdemaskować i nie potwierdzić logowania przez FB.
Miało być lepiej.
Podobnie jak po wyborach. Do samorządu, sejmu i prezydenckich.
Trzyma mnie tu radość pisania i znajomość z kilkoma jeszcze osobami.
Wszystko się zmienia, niby nic dziwnego, ja przecież też się za te kilkanaście lat bardzo zmieniłam, wiec niby czemu blog miał zostać ten sam?
Chciałabym żeby był lepszy. Przyjazny dla starej gwardii…

3 komentarzy

 1. ~moonfairy

  blox.pl też pozmieniali na gorsze. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale co ulepszą, to spieprzą i to wszędzie, w sklepach, w sprzęcie domowym itd.

  Odpowiedz

 2. Przyjdź tam gdzie teraz jestem. Tam jest wciąż podobnie do tego co było kiedyś na blog.pl.
  Zadzwoń to Ci powiem gdzie to jest.

  Odpowiedz

 3. W moich wspomnieniach tak było z Ownlogiem. Nie ma co się łamać, trzeba szukać nowych miejsc, a ze starych ciągnąć co się da. ;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>